Lektorzy

Nauczyciele, którzy u nas pracują to ludzie młodzi, ambitni, kreatywni i zaangażowani.

Kryteria, na podstawie których dobieramy naszą kadrę:

– odpowiednie wykształcenie (studia wyższe w zakresie nauczania języka angielskiego)

– doświadczenie w pracy (szczególnie w szkole językowej)

– pozytywne przejście procesu kwalifikacyjnego (rozmowa kwalifikacyjna, lekcja próbna)

– uzyskiwanie dobrych ocen podczas wizytacji metodycznych na zajęciach

– regularne dokształcanie się

 

Nasi lektorzy mają do dyspozycji materiały dydaktyczne z naszej biblioteki i mediateki. Mogą również zasięgać rady metodyka szkolnego.

Nasi lektorzy:

Lektor języka angielskiego: Beata Nowicka-Nikołajuk

Jestem dyplomowanym nauczycielem języka angielskiego z 17-letnim stażem pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. W tym czasie nauczałam na różnych poziomach edukacyjnych ucząc w grupach, jak również indywidualnie oraz przygotowywałam wielu słuchaczy projektów unijnych do egzaminów z języka angielskiego. Nauczanie innych jest jedną z tych rzadkich profesji, które powodują, że nasz umysł jest wiecznie młody. Szczególnie praca z dziećmi, gdyż w takich grupach się specjalizuję, sprawia, iż uśmiech na mojej twarzy gości codziennie. Każdego września przychodząc do naszej szkoły English Colours czuję radość i nową energię na podjęcie nowych wyzwań w nauczaniu języka angielskiego. Uczniowie widząc mój własny entuzjazm są bardziej chętni do zgłębiania i poszerzania wiedzy w tej dziedzinie. Dzięki mojej pracy mam to szczęście, że spotykam wielu wspaniałych i interesujących ludzi. W TEJ szkole uczę z niekłamaną przyjemnością.

Lektor języka angielskiego: Paulina Pawłowska-Stec

Ukończyłam studia magisterskie na Filologii Angielskiej na Uniwersytecie w Białymstoku, gdzie od roku 2006 pracuję na stanowisku lektora. W czasie studiów brałam udział w międzynarodowym projekcie unijnym o barierach językowych i kulturowych w biznesie.

Posiadam 11 lat doświadczenia w pracy w szkołach językowych, gdzie prowadziłam zajęcia w różnych grupach wiekowych i na różnych poziomach nauczania, metodą tradycyjną i konwersacyjną. Mam doświadczenie w prowadzeniu kursów przygotowujących do egzaminów certyfikatowych (głównie FCE i CAE), maturalnych i gimnazjalnych. Prowadziłam również kursy z zakresu słownictwa specjalistycznego – medycznego, prawniczego, biznesowego i informatycznego. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych i indywidualnych, a także w ramach kursów unijnych, zarówno w firmach prywatnych, jak i urzędach państwowych. Specjalizuję się w nauczaniu młodzieży i osób dorosłych.

Nauczanie języka angielskiego to moja pasja, którą rozwijam poprzez liczne szkolenia metodyczne a także zdobywanie nowych doświadczeń poprzez nauczanie różnymi metodami i stawianie sobie nowych wyzwań. Najbardziej motywuje mnie satysfakcja i postępy moich studentów.

Lektor języka angielskiego: Michał Pawłowski

Studia magisterskie z filologii angielskiej na UwB ukończyłem w 2005 roku, a lektorem języka angielskiego (ogólnego i specjalistycznego) jestem od 2004 roku. W tym czasie zdobyłem szerokie doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych; studentów na uczelni i osoby potrzebujące szybkiej nauki w celu wyjazdu za granicę. Mam również spore doświadczenie w realizacji projektów finansowanych ze środków europejski. Równolegle z pracą lektora, wykonuję tłumaczenia z szerokiego zakresu specjalistycznych dziedzin. W wolnych chwilach zajmuję się głównie tworzeniem i słuchaniem muzyki, pochłanianiem książek oraz wieloma innymi rzeczami, a język angielski bardzo często okazuje się zdumiewająco przydatny.

Lektor języka angielskiego: Artur Mazur

Jestem absolwentem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, filii Uniwersytetu Warszawskiego, po którego ukończeniu zacząłem moją karierę zawodową jako nauczyciel i lektor. Posiadam ponad 10 lat doświadczenia w pracy w szkołach językowych, szkołach publicznych i społecznych, w firmach prywatnych i urzędach państwowych oraz zajęć indywidualnych. Prowadziłem zajęcia niemal we wszystkich grupach wiekowych, natomiast specjalizuję się w nauczaniu młodzieży i osób dorosłych. W mojej karierze zajmowałem się również tłumaczeniami, głównie technicznymi, dla osób prywatnych i firm oraz pracą w ramach kursów unijnych.

Nauczanie języka angielskiego, nieustanne rozwijanie jego znajomości oraz poznawanie kultury krajów anglojęzycznych, to moje pasja . Praca nauczyciela i lektora, to ciągłe wyzwania, którym nieustannie staram się sprostać. Lubię motywować uczniów prowadząc dynamicznie zajęcia i dodając elementy humoru. Ich satysfakcja i postępy w nauce są z kolei dla mnie największą motywacją do dalszego działania.

Lektor języka angielskiego: Małgorzata Haraburda

Jestem nauczycielem języka angielskiego od ponad 20-tu lat. Pracowałam z różnymi odbiorcami: dziećmi, młodzieżą, studentami i dorosłymi, prowadząc zajęcia grupowe jak i indywidualne. Każda grupa, każdy uczestnik, to indywidualne potrzeby i oczekiwania. I to jest mój ‚motor napędowy’. Dzięki temu nie ‚dopada’ mnie rutyna! Od ponad 12-tu lat pracuję z klientami biznesowymi, zarówno małych firm jak i korporacji, przysposabiając ich do wykorzystania języka angielskiego w różnych sytuacjach biznesowych, z uwzględnieniem różnorodnych aspektów kulturowych danego obszaru. Dzięki temu, że sama uczestniczę w szkoleniach językowych w różnych krajach, widzę, jak istotna jest tego typu wiedza. ‚Towarzyszenie’ słuchaczom w rozwoju ich różnorodnych kompetencji jest niesamowicie motywujące. A poza tym…Innym obszarem mojej aktywności są tłumaczenia ogólne i specjalistyczne (głównie teksty biologiczne i medyczne).

Lektor języka angielskiego: Piotr Krzywiec

Jestem lektorem języka angielskiego z 20 letnim stażem zawodowym. Tytuł magistra uzyskałem na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Doświadczenie zdobywałem pracując w szkołach językowych, gdzie prowadziłem zajęcia na różnych poziomach, ze słuchaczami zróżnicowanych grup wiekowych. Przygotowywałem również indywidualnie oraz grupowo wielu słuchaczy do egzaminu gimnazjalnego, maturalnego, jak również FCE.  Przeprowadziłem kilkanaście szkoleń językowych w ramach projektów unijnych, głownie w zakresie Business English. W przeciągu swojej kariery zawodowej stworzyłem swoją własną metodę nauczania oraz opracowałem szereg interaktywnych materiałów dydaktycznych. Są to między innymi skrypty gramatyczne, spisy wyrazów do podręczników, ciekawe role-plays / simulations oraz ćwiczenia z zakresu listening/ vocabulary builder/ fill in the gaps oparte na słuchaniu krótkich scen ze słynnych hollywoodzkich przebojów filmowych, czy też brytyjskich sitcomów. Moją dewizą jest perfekcjonizm, cierpliwość oraz pracowitość. W procesie nauczania języka angielskiego kładę wielki nacisk na fonetykę, ponieważ chciałbym aby moi uczniowie mówili albo pięknym British albo American English. Uważam, że paradoksalnie dobry nauczyciel powinien mieć w sobie wielka dozę pokory i wciąż uczyć się uczyć innych. Za swoje zawodowe motto uważam słowa Alberta Einsteina, który powiedział: Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek.

Lektor języka angielskiego: Anna Łopacińska

Lektor języka angielskiego i rosyjskiego: Anna Turewska-Plewa

Lektor języka angielskiego: Anna Tichoniuk

Lektor języka angielskiego: Marta Kowalczuk

Lektor języka angielskiego: Brygida Kotkowicz

Lektor języka angielskiego: Rafał Prokopiuk

Lektor języka angielskiego: Ewa Szapiel

Lektor języka angielskiego: Agnieszka Maślińska

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Warszawskim a swoje wykształcenie uzupełniłam na Uniwersytecie w Białymstoku, uzyskując tym samym tytuł magistra. Posiadam także przygotowanie pedagogiczne do nauczania języka angielskiego potwierdzone dyplomem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Specjalizuję się w nauczaniu naszych najmłodszych pociech i aby udoskonalić swoją wiedzę i doświadczenie w pracy z dziećmi, rozpoczęłam również studia podyplomowe na kierunku edukacja elementarna na Uniwersytecie w Białymstoku.

Od kilku lat pracuję jako nauczyciel języka angielskiego w przedszkolach. W codziennej praktyce stosuję różnorodne metody nauczania, dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów. W celu wzbogacenia swojego warsztatu pracy biorę czynny udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach metodycznych, potwierdzonych wieloma certyfikatami. W nauczaniu języka angielskiego największą satysfakcję sprawia mi uśmiech i zadowolenie moich Uczniów i ich Rodziców.

Lektor języka angielskiego: Marcin Rogalski

Lektor języka angielskiego: Katarzyna Hyziewicz

Lektor języka angielskiego: Anna Sławińska
Lektor języka angielskiego: Julita Popowska

Lektor języka włoskiego: Wojtek Kuczyński

Ukończyłem studia magisterskie na Wydziale Historii na Uniwersytecie Siena. Po powrocie do Kraju, uczę języka włoskiego od 2006 roku jako lektor. Uczyłem w różnych grupach wiekowych: od 16 lat do 70. Jednakże ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży i studentów przygotowujących się do wyjazdu do Włoch w ramach wymiany studenckiej Erasmus. Byli to studenci różnych kierunków: medycyna, ekonomia, prawo, filozofia, teologia, architektura, politologia, weterynaria, muzykologia, socjologia, radiologia, kierunek pielęgniarski. Prowadziłem również kursy z zakresu słownictwa specjalistycznego – medycznego, prawniczego, biznesowego. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych, indywidualnych jak również w firmach prywatnych. Nauczanie języka włoskiego to moja miłość, radość i pasja.

Niezwykła zbieżność, zaskakujących przypadków sprawiła, iż kilkanaście lat spędziłem w różnorodnych, fascynujących miejscach na Półwyspie Apenińskim. Począwszy od północnych regionów: Lombardia, Piemonte i Veneto a skończywszy na pobycie na głębokim południu włoskim w Kalabrii. Jestem absolwentem Uniwersytetu w Sienie – Universitá degli Studi di Siena, gdzie uzyskałem tytuł magistra na Wydziale Lettere e Filosofia, ze specjalizacją: Historia Współczesna (Storia Contemporanea).

Z perspektywy czasu myślę iż miałem to szczególne szczęście, jak i  możliwość przebywania w ciągu tych lat w zróżnicowanych środowiskach, z reguły typowo włoskich.

Czas ten był wypełniony, przez swego rodzaju wyzwania egzystencjalne a nade wszystko w późniejszym okresie – intelektualne. Tego rodzaju twórcza praca, zapewniała szeroki kontakt z różnymi kręgami społeczności współczesnej Italii. Doświadczenia te, z pewnością przyczyniły się do niezwykle wszechstronnego, głębokiego, i różnorodnego poznania niuansów znajomości języka Dantego, Umberto Eco i Boccacciego.

Lektor języka włoskiego: Małgorzata Koćmierowska

Lektor języka niemieckiego: Marta Słomińska

Lektor języka niemieckiego: Agnieszka Dołżyńska

Jako nauczyciel języka niemieckiego pracuję od roku 2008. Uczę gimnazjalistów oraz uczniów liceum. Zajmuję się również tłumaczeniami. W English Colours pracuję od roku 2015.

Praca jest moją pasją- zależy mi na tym, aby „zaszczepić” w młodzieży i nie tylko miłość do języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych.

Lektor języka rosyjskiego: Monika Borodzicz

Lektor języka rosyjskiego: Barbara Ziniewicz

Lektor języka norweskiego: Mariola Pankiewicz

15-092 Białystok,
ul. Sienkiewicza 5
róg Białówny
85 869 POKAŻ NUMER
666 608 POKAŻ NUMER
ec@ POKAŻ MAIL
Wypełnij formularz